1.JPG2.jpg4.JPG5.jpg9.JPG

2012 m. lapkričio 9 - 10 d. ''GERIAUSIOJO VIRĖJO 2012'' ir ''TALENTŲ KONKURSO 2012'' metu buvo organizuojami seminarai ''Sūrio patiekalai - nuo užkandžio iki deserto''

Sūris, kaip labai svarbus ir itin vertingas maisto produktas, buvo žinomas ir vartojamas nuo 2000 m. pr. m. e. jau senovės graikams ir romėnams sūris buvo vienas svarbesnių maisto produktų. Sūrio gamyba klestėjo daugelyje Romos imperijos vietovių. X amžiuje Italija buvo pažangiausias sūrio gamybos kraštas. Viduramžiais jų gamybą plėtė ir tobulino Vakarų Europos vienuolynai. Šiuo laiku daugiausiai sūrių gamina JAV, toliau – Prancūzija, Italija, Vokietija. Svarbiausi sūrio importuotojai yra Anglija, Vokietija, Belgija. Sūrio eksporte pirmauja Naujoji Zelandija, toliau seka Nyderlandai, Danija, JAV.

Ne veltui daugelyje šalių sūrio gamybai ir vartojimo kultūrai skiriamas toks didelis dėmesys. Sūryje yra daug kalcio, baltymų ir fosforo. Maistine prasme, sūris faktiškai yra koncentruotas pienas - 30 gramų čederio sūrio porcija turi tiek baltymų, kiek 200 g pieno. Nesigilinant toliau į maistinių savybių apibūdinimus, žinome, kad didelė sūrių įvairovė suteikia didžiules galimybes praturtinti savo stalą pačiais įvairiausiais patiekalais – sūris, kaip universalus produktas, naudojamas ir užkandžiams, salotoms, ir karštiesiems patiekalams gaminti, ir, patiekiamas natūralus, su tinkamais priedais, bus puikus vyno, alaus palydovas, ir praturtins desertų valgiaraštį.

„Lietuvoje, manome, sūrio vartojimo kultūra yra nepakankamai išvystyta; dar yra erdvės mokytis ir vartotojui, ir virėjui‘ – kalba Lietuvos restoranų vyriausiųjų virėjų ir konditerių asociacijos narė, šių metų Pasaulinės virėjų olimpiados Erfurte bronzos medalio laimėtoja individualioje rungtyje, restorano „Steak house Helios“ virtuvės šefė ir bendrasavininkė Honorata Lyndo. „Jei pasaulio restoranuose pats įvairiausias sūris plačiai naudojamas valgiaraščiuose; beveik privaloma jį pateikti desertui su tinkančiais priedais, tai Lietuvos restoranų meistrai ir klientai to dar mokosi“, - tęsia pripažinta Lietuvos gastronomijos specialistė. Todėl gera proga surengti sūrių vartojimo kultūrai kelti net du seminarus „Sūrio patiekalai – nuo užkandžio iki deserto“ – buvo pasinaudota šių metų lapkričio 9 ir 10 dienomis, Litexpo parodų rūmuose vykusių konkursų „Geriausias Lietuvos konditeris 2012“, „Geriausias Lietuvos virėjas 2012“ bei „Jaunųjų virėjų komanda 2012“ metu, šių konkursų lankytojams ir žiūrovams. Minėto seminaro metu įspūdingus patiekalus, panaudodami įvairių rūšių sūrį, gamino kartu su šefe Honorata Lyndo, dar du šių metų Pasaulinės virėjų olimpiados bronzos laimėtojai, taip pat tituluoti virtuvės meistrai – restorano „California Gourmet“ šefė Aldona Gečienė bei legendinio restorano „Neringa“ virtuvės šefas Darius Dabrovolskas. Prisilaikydami pasaulinių gastronomijos tendencijų, mūsų virtuvės meistrai šio seminaro metu patiekalų gamybai naudojo vietinius kokybiškus produktus. Buvo pasirinkti skirtingi Vilkyškių pieninės sūriai. „Kiekvienas virėjas žino, kad geram patiekalui reikia gerų produktų. Mūsų virtuvės profesionalai savo kasdieniniame darbe jau įprato naudoti tik geriausius ingredientus“, - teigia Lietuvos restoranų vyriausiųjų virėjų ir konditerių asociacijos Tarybos narys Darius Dabrovolskas, - „Neapsirikome, pasirinkę Vilkyškių sūrius, kurie niekuo nenusileidžia geriausiems sūrius gaminančių užsienio šalių sūriams“.

Kaip Lietuvos šefai pagamino ir seminaro klausytojams pateikė sūrių patiekalus, žiūrėkite nuorodas:

restorano "Neringa" virtuvės šefas Darius Dabrovolskas,

restorano "California Gourmet" virtuvės meistrė Aldona Gečienė ,

restorano "SteakHouse Helios" bendrasavininkė ir virtuvės šefė Honorata Lyndo.

Joomla templates by a4joomla