1.JPG2.jpg4.JPG5.jpg9.JPG
Klaida
  • unable to open image `/var/www/vhosts/plesk.lvvk.lt/lrvvk.lt/lrvvka/cache/preview/9e39d77d95484f85adc82abcfe13317c.JPG': Permission denied @ error/blob.c/OpenBlob/2643

ŠVENTINIŲ VALGIARAŠČIŲ IDĖJOS LRVVKA PREZENTACIJOJE 2012 M. GRUODŽIO 2 D. RESTORANE ''GREEN HALL'', VILNIUJE

unable to open image `/var/www/vhosts/plesk.lvvk.lt/lrvvk.lt/lrvvka/cache/preview/9e39d77d95484f85adc82abcfe13317c.JPG': Permission denied @ error/blob.c/OpenBlob/2643

Artėjant šventėms, visos maitinimo įstaigos lyg išprotėjusios suka galvą, kaip pradžiuginti ir kuo nustebinti savo klientus. Daug šventinio valgiaraščio idėjų bei 5 patiekalų simfonija 2012 m. gruodžio 2 d. skambėjo Vilniuje, restorane „Green Hall“, Lietuvos restoranų vyriausiųjų virėjų ir konditerių asociacijos - LRVVKA - šventinės prezentacijos metu. Tarpusavyje derantys produktai, subtilūs pagrindiniai patiekalų akcentai maloniai glostė renginio dalyvių ir žiūrovų – asociacijos narių ir kitų HORECA įmonių atstovų - gomurius, aitrino vaizduotę. Lėkštėse karaliavo minimalizmas.

Prezentacijos organizatoriai siekė sukurti neeilinį renginį, atsisakant ilgų teorinių pristatymų, o labiau  susitelkiant į patiekiamų išskirtinių produktų ir patiekalų aromatus, skonius bei derinimo ir degustavimo principus. Tad renginio metu buvo pateikti nekasdieniai produktai, patiekalai bei išskirtiniai indai.

Renginys prasidėjo trumpa kompanijos „Bonduelle“ produktų prezentacija. Kūčių vakaro patiekalų idėjas - ką pagaminti ir kaip gardžiai patiekti pasninkinius  valgius - pasiūlė kompanijos „Bonduelle“ atstovas šefas Tomasz Szymanski, nuolatinis LRVVKA svečias, ir šį kartą specialiai į šventinę LRVVKA prezentaciją atvykęs iš Lenkijos.

Prieš pristatant šventinį 5 patiekalų valgiaraštį, renginio auditorija buvo pamaloninta išskirtiniais produktais ir aromatais. Bendrovės „LUX Food&Drinks” konsultantas Audrius Sakalauskas pristatė bio superior kategorijos ypač tyrą pirmojo  šalto spaudimo alyvų aliejų, gaminamą iš alyvuogių, augančių 85-erių metų senumo alyvuogių sode – Italijoje. „Cortio de suerte alta extra virgin coupage natural“ aliejus – puikus patiekalų pagardas, su švariomis migdolų, figų ir pomidorų „natomis“. Kiti A. Sakalausko pristatyti nekasdieniški produktai – švieži (!) baltieji trumai,  alyvų aliejai su baltaisiais ir juodaisiais trumais ir akacijų medus su juodaisiais trumais – ypač patiko renginio svečiams.

Ant staliukų išdėliotuose valgiaraščiuose perskaitę viliojančius patiekalų pavadinimus, LRVVKA  prezentacijos svečiai nekantriai laukė jų pristatymo ir degustacijos.

Šventinį valgiaraštį sudarė:

 

1. Šviežiai rūkytų juodadėmių menkių ir krevečių kapotinis su agurkų želė, marinuotais burokėliais bei krienų ir kefyro espuma. Patiekalą gamino restorano „Lauro lapas“ šefas Deivydas Praspaliauskas. Produktus tiekė: UAB „Euribija“ (žuvų produktai), UAB „Dasita“, UAB „Sanitex“, PROMO Cash&Carry. 

2. Triušienos kepenėlių, šlaunelių ir nugarinės trio su persimonais, spanguolėmis, kriaušėmis, imbierais ir morkų dulkėmis. Patiekalą gamino restorano „Neringa“ virtuvės šefas Darius Dabrovolskas. Produktus tiekė: UAB „Sanitex“, PROMO Cash&Carry, prieskoniai “Santa Maria”. 

3. Moliūgų ir obuolių sriuba su traškiais sūrio kubeliais, Parmos kumpio milteliais ir varškės sūrio kremo putomis. Patiekalą gamino restorano „Steakhouse Helios“ šefė Honorata Lyndo. Produktus tiekė: UAB „Sanitex“, PROMO Cash&Carry, UAB “Reaton”, “Farm Frites”, prieskonis šafranas - “Santa Maria”.

 

4. Jautienos išpjovos kepsnys su kakavos vaisių plutele, spanguolių ir raudonojo vyno padažu, baravykų muslinu, petražolių putėsiais bei paryžietiškomis bulvytėmis, pagardintomis rūkytos šoninės traškučiais. Patiekalą gamino restorano „California Gourmet“ šefė Aldona Gečienė. Produktus tiekė: UAB „Sanitex“, PROMO Cash&Carry, UAB “Dasita”, “Farm Frites”, prieskoniai “Santa Maria”.

5.  Mandarinų panakota, marinuoti mandarinai su apelsinų traškučiais, vaniliniais ledais ir karamelizuotu šokoladu. Patiekalą gamino restorano „Lauro lapas“ šefas Deivydas Praspaliauskas. Produktus tiekė: UAB „Nestle Baltics“ (ledai), UAB „Dasita“, UAB „Sanitex“, PROMO Cash&Carry.

Šaltuosius užkandžius ir desertą gaminę Asociacijos nariai, restorano „Neringa“ virtuvės šefas Darius Dabrovolskas ir restorano „Lauro lapas“ šefas Deivydas Praspaliauskas teigė, kad svarbiausia, norint pelnyti kliento dėmesį, yra netikėtumas - „Netikėtumas valdo! Neįprasta ir įdomu tai, kad šaltojo patiekalo visi garnyrai yra kreminės konsistencijos: imbierų kremas, džiovintų spanguolių kremas, moliūgų ir persimonų kremas, karamelizuotų svogūnų ir kriaušių kremas“. Anot šių išradingų virtuvės meistrų, restoranų šefams svarbu ir gamyba be atliekų: „patiekalui panaudotas visas triušis: vyniotinis iš kulšelių, paštetas iš kepenėlių, žemoje temperatūroje kepta nugarinė, želė kubeliai iš sultinio“. Kitos restoranų šefų šedevrų paslaptys: sezoniniai produktai (persimonas, mandarinai) ir patiekalų pateikimo būdas - skandinaviškas minimalizmas.

Asociacijos Tarybos narė, restorano „Steakhouse Helios“ šefė Honorata Lyndo pristatė įspūdingo skonio moliūgų ir obuolių sriubą su vyne virtais obuoliukais; ji  pabrėžė, kad labai svarbu savo pasiūlymais, naujais patiekalais ugdyti klientų skonį. Svarbu, kad visur vyrautų harmonija, maistas derėtų prie vakaro temos. 

Prieš pateikiant karštąjį patiekalą, LRVVKA prezentacijos svečiai turėjo retą galimybę paragauti trijų rūšių vynų iš specialių Riedel vyno taurių. "Ar žinote, kodėl pasikeičia vyno charakteris, įpiltas į skirtingas taures?" – klausė UAB „Gourmet Pro“ atstovas, vyno iš „Riedel“ taurių degustacijos vedėjas Modestas Vitkauskas;  ir pats atsakė: "Būtent taurės forma yra atsakinga už mūsų jaučiamą vyno aromatų harmoniją ir balansą. Pirmasis vyno kontaktas su liežuviu priklauso nuo taurės formos ir dydžio, briaunos diametro, krištolo storio. „Riedel“ taurių formos pritaikytos laikyti liežuvį ir lūpas taip, kad vynas paliestų konkrečią liežuvio vietą , atsakingą už skirtingus skonius: saldų, rūgštų, kartų, sūrų, mat yra sukurtos atsižvelgiant į vieną tikslą – kaip paprasčiausiai, nesusimąstant mėgautis vynu.“

Renginio svečiai buvo sužavėti naujais potyriais, bet tuo pačiu suprato, kad per  mažai turi žinių apie vynus, kurie yra būtini puikių restoranų patiekalų palydovai. Žinia, kad tinkamai priderintas vynas gali pakylėti puikiai paruoštų patiekalų skonį į dar aukštesnį lygmenį; netinkamai parinktas vynas gali sumenkinti šefo sukurtą puikų patiekalą.

Pristačiusi netradicinį karštąjį patiekalą - jautienos išpjovos kepsnį su kakavos vaisių plutele, spanguolių ir raudonojo vyno padažu, baravykų muslinu, petražolių putėsiais bei paryžietiškomis bulvytėmis, pagardintomis rūkytos šoninės traškučiais - Asociacijos Tarybos narė, restorano „California Gourmet“ šefė Aldona Gečienė, aptarė ir patiekalų mados tendencijas.  „Saldu, sūru, aštru, trašku – tai vieno šiuolaikinio patiekalo skoniai. Mada lėkštėje – kiekvieno restorano, kiekvieno šefo pasirinkimas. Pvz., kakavos traškučiai, netradiciškai panaudoti karštajame patiekale su jautienos išpjova,  nesuteikia nei kartumo, nei intensyvaus skonio, bet labai smagu rasti jautienos išpjovoje traškių elementų“ – sakė ponia Aldona Gečienė.

Pristatęs vakaro desertą, restorano „Lauro lapas“ šefas Deivydas Praspaliauskas pasidalino modernių desertų gaminimo ir pateikimo idėjomis. Jis pabrėžė ir bendravimo su klientais būtinybę, ir deserto, kaip baigiamojo pietų ar vakarienės akordo svarbą. „Kaip smagu nuimti ledų likučius nuo plakiklio tiesiog restorano salėje matant klientui. Mūsų restorano svečiai žino deserto dydį, kainą, bet nežino, kas tai bus. Šių gardėsių parduodame dešimt kartų daugiau, nei įprasta restoranuose, ir gauname labai daug komplimentų, nes garantuojame netikėtą skonį (pvz., saldymedis+burokėlis+baltas šokoladas)“, – sakė restorano „Lauro lapas“ šefas Deivydas Praspaliauskas. Šios jaunojo virtuvės meistro mintys skatina drąsiau  eksperimentuoti ir improvizuoti, kuriant naujus šiuolaikinius patiekalus.

Šventinę LRVVKA prezentaciją tinkamai užbaigė puikus UAB „Dasita“ tortas.

Renginys prabėgo nepastebimai. Jis svečiams paliko neišdildomą įspūdį. Prezentacijos svečiai pabendravo su kolegomis, susipažino su gastronomijos  pasaulio naujienomis, pasisėmė naujų idėjų ne tik žiemos švenčių valgiaraščiui, bet ir visų ateinančių metų darbui. Labai naudinga buvo tai, kad auditorija  galėjo ne tik stebėti visą gaminimo procesą, ne tik ragauti, bet ir pabendrauti su patiekalus gaminusiais šefais - tai leido perprasti labai naudingas detales, sužinoti paslaptis „tarp eilučių“.

LRVVK asociacija, prezentacijos rengėja, dar kartą dėkoja  Rėmėjams: UAB „Euribija“ (žuvų produktai), UAB „Sanitex“, PROMO Cash&Carry (triušiena, moliūgai, grietinėlė, daržovės, vaisiai, kiti  produktai), „Farm Frites" (paryžietiškos bulvytės, traškūs sūrio kubeliai), UAB „Nestle Baltics“ (ledai, kava), UAB „Dasita“ (kakavos vaisiai (naudoti su jautienos išpjova), šventinis tortas), „Vyno klubas“ (vynas), UAB „Gourmet Pro“ (degustuoti skirtos Riedel taurės), AS Santa Maria (prieskoniai), „Bonduelle” (šaldytos daržovės), UAB „Sangaida“ (stalų šventinės dekoracijos, indai), UAB „Manjana“ (švaros, higienos prekės, įranga). Be jų renginys nebūtų buvęs toks dalykiškas ir "skanus".

Šventinėje prezentacijoje dalyvavusių narių bei svečių atsiliepimai.

Violeta Šocik – „Green Hall“ restorano direktorė, savininkė:  „Labiausiai sužavėjo komandinis Asociacijos narių darbas, kai per 5 min. 5-8-ių žmonių komanda išdėlioja ir patiekia maistą 80-čiai žmonių! Tikri profesionalai, stiprioje vieningoje komandoje – yra ko pasimokyti ir siekti. Iš pasiūlytų patiekalų pirmą kartą ragavome agurkų želė (šaltas juodadėmių menkių užkandis), sužavėjo fantastiško skonio sriuba – moliūgų-obuolių neįtikėtinas derinys. Šis patiekalas bus labai paklausus tarp mūsų klientų. Ačiū už idėjas, nuostabus, reikalingas renginys!

 

Vida Dauneckienė – direktorė, Lino Daunecko individuali įmonė, Radviliškio raj.: „Labai daug idėjų! Deivido gaminto deserto detalės labai naudingos – saldus lašelis iš sulčių ir kiaušinio baltymų miltelių, itališka panakota, sušaldytos duonos traškutis – viską pritaikysime skirtinguose patiekaluose. Naudingi lenko patarimai Kūčių patiekalams ruošti – skirtingi patiekalo produktai (keptas karpis, šparaginės pupelės, apvalūs maži burokėliai, ravioli su grybais) išdėlioti lėkštėje atskirai, jungiamasis padažas patiekiamas  šalia“.

Danguolė Dundulienė, restoranas „Timėjas“, Kauno raj.: „Labai gerai organizuotas renginys:  trukmė, vieta, aiškumas. Puiki vyno taurių degustacija ir neužmirštami patiekalai: šaltas užkandis, sriuba su traškia sūrio plutele, karštas – nerealus!“

Vytautas Vadeiša - viešbučio „Ponas Tadas“ restorano virtuvės šefas: „Pagyrimai renginio organizatoriams: viskas greitai, sklandžiai, be jokių nereikalingų tuščiažodžiavimų, aliejaus ir taurių prezentacijos aiškios ir naudingos, paruošti ir ragauti patiekalai leido įsisavinti labai naudingas detales.“

Vitalija Kaminskienė, UAB „Vakarinė žara“, Panevėžys: „Vienas iš šauniausių 2-jų pastarųjų metų renginių, labai sklandžiai pravestas, rėmėjų naujovės pristatytos greitai, trumpai ir naudingai. Mokymasis suderintas su praktika: kiekvienas turėjo valgiaraštį, tiesioginė transliacija tiesiai iš virtuvės – galėjome stebėti gaminimo proceso eiliškumą. Labai naudinga buvo pabendrauti su ruošusiu patiekalą šefu iš karto po patiekalo pateikimo, išgirsti apibendrinančius komentarus, atsakymus į dalyvių, ragaujančių patiekalą klausimus.“

Lidija Šestovec  – LRVVKA narė, senjorė, visą profesinį gyvenimą dirbusi valgyklų tresto technologe, po to „Širdies Chirurgijos Centro“ kavinių vedėja, atėjo į renginį norėdama susitikti su kolegomis, susipažinti su kulinarinio pasaulio naujienomis, nenori atitrūkti nuo pasaulinių standartų žinojimo.

Šventinės prezentacijos nuotraukas prašome žiūrėti čia: {gallery}/Sventine prezentacija 2012 12 02{/gallery}

Joomla templates by a4joomla