1.JPG2.jpg4.JPG5.jpg9.JPG
Klaida
  • unable to open image `/var/www/vhosts/plesk.lvvk.lt/lrvvk.lt/lrvvka/cache/preview/7ff33f334695fe3097d864f6cffe6692.jpg': Permission denied @ error/blob.c/OpenBlob/2643

2013 M. GRUODŽIO 1 D. LRVVKA PREZENTACIJA "PAŽINK ITALIJĄ" RESTORANE "14 10", KAUNE

unable to open image `/var/www/vhosts/plesk.lvvk.lt/lrvvk.lt/lrvvka/cache/preview/7ff33f334695fe3097d864f6cffe6692.jpg': Permission denied @ error/blob.c/OpenBlob/2643


Gastronomijos mada žengia į Lietuvą - LRVVKA nariai perduoda Lietuvos kulinarams įgytą Italijoje patirtį

Gastronomija šiuo metu pastatyta ant mados pjedestalo. Kiekvienas laikmetis turi savo populiarią temą: buvo kosmoso užkariavimas, IT įneštos permainos pasaulyje, dabar – gastronomija. Madinga kalbėtis apie kulinarijos, konditerijos meistrus,  virtuvių šefus ir jų gaminamus patiekalus, geras pokalbio palaikymo tonas – nusimanyti apie produktų derinimą, apie patiekalų gaminimo technologines naujienas, tiesiog privaloma turėti savo nuomonę apie vynus ir jų gamintojus.

Kulinarijos mokyklos Vakarų Europoje yra užpildytos manekenėmis, žinomais sportininkais, menininkais, politikais -  visi mokosi ir gilina savo gastronomines žinias. Pasak „studentų“, maisto ruošimas ne tik praplečia besimokančiojo akiratį, bet ir ramina, padeda užsimiršti, atsipalaiduoti. Patiekalo gaminimas tampa savotiška meditacja, reikalaujančia susikaupimo ir atidumo.


Š.m. gruodžio 1 d. Kaune, Žalgirio arenoje įsikūrusiame erdviame restorane „14 10”, LRVVKA sukvietė šaunią kompaniją: virtuvės šefus,  konditerius ir kulinarus, HoReCa atstovus, gastronomijos naujienas sekančius žmones į paskutinį metų renginį „Pažink Italiją“. Degustuodami patiekalus visi leidosi į  kulinarinę kelionę po Markės regioną. 

(2013 m. Lietuvos restoranų vyr. virėjų konditerių asociacija (LRVVKA) bendradarbiaujanti  su Lietuvos viešbučių restoranų asociacija, dalyvavo „Mokymosi visą gyvenimą programoje“, kurią remia Europos Komisija. Kiekvienas kulinarinės kelionės dalyvis įgijo Europos mobilumo dokumentą – Europos Sąjungoje oficialiai patvirtintą dokumentą, pateikiantį informaciją apie asmens įgytą tarptautinę profesinę patirtį.)


Remdamiesi Italijoje įgytomis praktinėmis žiniomis ir tęsdami lietuviškos modernios virtuvės populiarinimą, LRVVKA nariai gamino Italijos Markės regiono nacionalinius autentiškus patiekalus iš vietinių lietuviškų  produktų.


UAB „Mineraliniai vandenys“ atstovas Gintautas Jašinskas, prie kiekvieno patiekalo derino itališkus vynus, dalyviams suteikdamas progą juos ragauti ir pasinaudoti vertinga restoranui informacija apie vynus.


Renginio dalyviai sveikino net 14 naujų LRVVKA narių ir kandidatų, smalsių jaunų asmenybių, papildžiusių asociacijos gretas. Visi LRVVKA nariai džiaugėsi ir dabinosi naujais baltutėlaičiais švarkais – metinių rėmėjų dovana kiekvienam šefui. Švarkų dydžiais ir kokybe rūpinosi – UAB  „Jokado projektai“.


Saldūs pusryčiai – Italijos kasdienybė  

 

Kiekvienas, pirmą kartą pusryčiaudamas itališkame viešbutyje ar italų šeimoje, nuoširdžiai stebisi pusryčiams gavęs tik saldžių patiekalų, šiame renginyje jie buvo pagaminti iš „Kauno Grūdų“ aukščiausios kokybės miltų: cantuccini sausainių (Natalija Krasauskienė, UAB „Bijola“),  obuolių tartaletės gabalėlį (Mindaugas Mizaras, UAB „Monte Pacis“),  itališko kekso "Panettone classico" (Rita Tamašauskienė, UAB "Hotel Neris"), tradicinio kalėdinio senovinio itališko pyrago "Sfratto dei Goym" (Povilas Katilius, UAB "Fresh Meals"). Daugiausiai susižavėjimo atodūsių susilaukė sūrio pyragas su baltuoju šokoladu (Janina Galubavičienė, UAB "Perkūno namai"), maroni sausainiai glaistyti juodu šokoladu (Rūta Šiušienė, UAB "Minordija") ir citrininis rikotos sūrio pyragas (Jaroslav Orševski, UAB "Saulės pilys").


Pagrindinių patiekalų belaukiant - antipasti


Mintimis nusikėlę į Italiją, Adrijos pajūrį, dalyviai pradėjo kulinarinę kelionę poMarkės regioną. Laukdami pagrindinių patiekalų svečiai vaišinosi antipasti. Jie skanavo itališką duoną „Foccacio“ su rozmarinais ir svogūnais, mirkydami ją į puikaus skonio alyvuogių aliejų, Pekorino duoną, kramsnojo Grissini - traškias lazdeles su džiovintais juodaisiais serbentais iš vietinio lietuviško sodo. Labai šauniai buvo įvertintos Liucijos Makovkos („slow food“ idėją propaguojančio restoranų tinklo „Forest“ technologės) įdarytos alyvuogės, ryžių su mozzarella spurgytės, kiaušinių kremas džiūvėsėliuose –puikiai derantys prie vyno naujų skonių užkandžiai.

Užkandžių ragavimo temą sklandžiai pratęsė Oksana Šimoliūnaitė, „Kauno Grūdų“ atstovė, pristatydama  specializuotus lietuviškus miltus, skirtus picai, makaronams (pastai), mieliniams gaminiams, „Deluxe“ duonai, kurie sukurti naudojant naujausias technologijas ir atsižvelgiant į gaminiui reikalingas kepimo savybes. Tokie specializuoti miltai ypač patogūs HoReCa sektoriuje dirbantiems kulinarams, gaminti iš tokių miltų daug paprasčiau, nebereikia sukti galvos, kokias miltų rūšis sumaišyti, kad gaminys tikrai pavyktų, kepiniai gaunami tokie, kokių tikimasi.

Visų patiekalų paruošimui LRVVKA prezentacijoje buvo naudojami „Kauno Grūdų“ specializuoti miltai.


LRVVKA vykdo savo misiją: mokosi iš labiau pažengusių kraštų, naudoja jų gastronominę patirtį, žinias ir augina meilę lietuviškai virtuvei ir vietiniam gamintojui. Tokiu būdu ji puoselėja ir kuria savo lietuvišką gastronominę kultūrą.

 

Dienos pietūs – paprasti skanūs vietiniai patiekalai


Restorano „14 10” padavėjai bei sutikę pagelbėti Kauno maisto pramonės ir prekybos mokymo centro moksleiviai sukosi tarp stalų, dalindami pirmąjį pagrindinio valgiaraščio patiekalą - bulvių bandeles ir bacalao menkės sumuštinius, pagamintus Arūno Stoškaus (Restoranų grupė „Fortas“). Bulvių bandeles keitė duonos salotos su lietuvišku šamu (UAB „Išlaužo žuvis“), kurias gamino Darius Dabrovolskas (UAB „Monte Pacis“, Kaunas). Italijoje salotoms buvo naudojamas tunas.

Kiekvieno patiekalo skonį paryškino itališki vynai, pristatomi Gintauto Jašinsko, vynų eksperto, UAB „Mineraliniai vandenys“ atstovo. Prie bulvių bandelių su menke svečiai ragavo „Antinori Villa Antinori Bianco Toscana I.G.T“ vyną, prie šamo duonos salotų - „Farnese Casale Vecchio Pecorino Tere di Chieti I.G.T.”

Skaidrus ir kvapnus karštas jautienos sultinys su duonos-mėsos kukuliais tiko ir patiko visiems ragautojams, ypač žvelgiant pro langą į darganotą orą ir šaltas Nemuno vilnis.  Markės regiono sriubą, naudodama UAB „Agrovet“ pateiktus cukrinius kaulus, mentę ir karšto rūkymo kumpį, kantriai ir su meile virė Honorata Lyndo (restoranas „Neringa“, Vilnius).

Plojimais salėje svečiai pasitiko 4 šefų stumiamus vežimėlius, ant kurių puikavosi Aldonos Gečienės (restoranas „California Gourmet“, Vilnius) gamintas karštas užkandis „Tagliatelle su pesto padažu ir Pekorino sūriu”. Sėdintys prie staliukų dalyviai galėjo jaustis kaip tikrame itališkame restorane, kur šefas asmeniškai kiekvienam įdeda valgio, imdamas iš bendro indo. Švelnūs, skanūs, auksaspalviai tagliatelle, pagaminti iš „Kauno Grūdų“ specializuotų miltų pastai, pagardinti pistacijų pesto padažu ir pekorino sūriu, užgeriant „Cantina Riff Pinot Grigio delle Venezie I.G.T.” vynu, kaip mat dingo iš lėkščių.

Vegetariška lazanija – įprastas kasdieniškas valgis Italijoje, kur prinokę sultingi pomidorai ir baklažanai patys „prašosi“ įdedami į puodą. UAB „Litbana“ labai pagelbėjo LRVVKA šefams gaminti itališkus patiekalus, gausiai aprūpinę visomis reikiamomis daržovėmis. Halinos Višnevskajos (restoranas „Stars & Legends”, Vilnius) gaminta vegetariška lazanija, naudojant UAB „PastaPasta“ šviežiai gamintus lazanijos lakštus, vakaro dalyvių buvo įvertinta puikiai. Prie  patiekalo derėjo „Vignetti Zabù Nero d’Avola Sicilia I.G.T.” vynas.

Įmantriausias degustacinis patiekalas - įdarytas triušienos-vištienos suktinis su polenta ir pomidorų padažu - buvo patiektas su derančiu raudonu vynu “Farnese Fantini Montepulciano d'Abruzzo DOC”. Triušienos suktinį žemoje temperatūroje (64 laipsniai) 12 val. cirkuliatoriuje gamino Stanislovas Kizenevič (LRVVKA Tarybos narys).

Justino Kapkovičiaus troškintas veršienos skrandis su pekorino sūrio puta buvo paskutinis patiekalas, patiektas ragauti renginio svečiams – paprastas, autentiškas ir vis dar populiarus valgis Italijoje.


Anyžinio likerio ledai – per 1 min!


Klasikinė ir moderni Italijos virtuvės kryptys yra glaudžiai persipynusios ir neatskiriamai papildo viena kitą. Tomas Rimydis ir pademonstravo šį dviejų virtuvių susitikimą. Tomo gaminti anyžinio likerio ledai sužavėjo aplinkinius subtiliu gaiviu skoniu ir naujovišku gamybos būdu, naudojant paprastus vietinius produktus ir naujas technologijas.  Išmaišytus kiaušinių trynius su cukrumi, reikia užplikyti gietinėlės ir riebaus pieno mase, kaitinta iki 71 laipsnio Celsijaus (paveikta tokios temperatūros žūsta kiaušinio trynio salmonėlė), į masę įpilti anyžių likerio ir įmaišyti skysto azoto – lengvai plakant šluotele gaunami fantastiški ledai per 1 min! Skoniui pagyvinti Tomas naudojo pistacijų pesto pastą, pagamintą Sicilijoje, kuriuo pavaišino UAB „Sangaida“.

Prieš išlydint svečius namo, lietuviams būdinga „sudėti“ kelionei lauknešėlį. Baigiamaisiais patiekalais LRVVKA renginyje tapo du desertai: itališkas Tiramisu ir „Žiemos desertas“. Natalija Krasauskienė (UAB „Bijola“ konditerijos meistrė) ir Jolanta Gervienė, restorano „14 10” virtuvės šefė, gamindamos desertus naudojo „Vilkyškių pieninės“ sūrius mascarpone ir „Memel Blue“.


Vakaras baigėsi, įkvėpimas liko


Sotūs svečiai skirstėsi iš erdvaus ir modernaus restorano „14 10”, įsikūrusio Žalgirio arenoje, Nemuno saloje. Dalyviai išsinešė daug įspūdžių, minčių ir negailėjo padėkų: „Noriu dar kartą padėkoti už puikią prezentaciją Kaune. Tokie renginiai labai įkvepia ir leidžia suprasti, kad virėjo specialybė darosi vis labiau gerbiama ir prestižinė“ - dėkojo Vitalis Čižauskas, jaunasis Lietuvos kulinaras.


LRVVKA dėkoja rėmėjams už galimybę skleisti reikalingas gastronomines žinias bei perteikti vertingą praktinę patirtį virtuvėje.


Dėkojame visiems produktų tiekėjams: „Litbanai“ už daržoves, „Agrovet“ už mėsos gaminius, „Vilkyškių pieninei“ už pieno produktus, „Išlaužo žuvies“ atstovams už šamą, „Santa Maria“ už prieskonių gausą, „Promo Cash&Carry“ už visus reikalingus produktus, „Reaton‘ui“ už gausų kiekį „Pekorino“ sūrio, UAB „Sangaidai“ už naujus pistacijų pesto produktus, „Nordic Sugar“ už cukrų ir jo produktus, „Kauno Grūdams“ – už miltus, kurie renginyje virto makaronais, pyragais, duona ir užkandžiais.UAB „Jokado projektai“ už gražią vientisą darbo grupės išvaizdą: baltai raudonas prijuostes šefams, juodai pilkas padavėjams. UAB „Mineraliniai vandenys“ už vyno pažinimo pamokėles.

Su nuoširdžiausia padėka kreipiuosi į Ernestą Mordosienę, restorano „14 10“ vadovę ir jos profesionalų padavėjų kolektyvą bei Jolantą Gervienę,  restorano gamybos vadovę ir jos šaunią komandą.

Dėkojame LRVVKA nariams, gaminusiems patiekalus, atlikusiems paruošiamuosius ir organizacinius  darbus - dovanojusiems savo laiką kolegoms.


Nuoširdžiai Jūsų,

Aušra Lukošienė,

LRVVKA vykdomoji direktorė,

Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlų. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį. ; 8 615 67405

 

Dalinamės LRVVKA prezentacijos nuotraukomis:

{gallery}/2013 12 01 Kaunas{/gallery}

Joomla templates by a4joomla