1.JPG2.jpg4.JPG5.jpg9.JPG

LRVVKA SUKVIETĖ Į MEISTRIŠKUMO KURSUS

Š.m. balandžio 19 d. LRVVK Asociacija sukvietė profesijos bendraminčius į meistriškumo kėlimo kursus: „Žuvies ir mėsos paruošimo technologijų galimybės bei pateikimo būdai“.

Mokymus vedė Asociacijos prezidentas Darius Dabrovolskas ir Tarybos narys Tomas Rimydis: Lietuvos nacionalinės virėjų komandos nariai, pasaulio kulinarijos čempionato „Culinary World Cup 2014” Liuksemburge medalių laimėtojai.

Virtuvės šefai pristatė žuvies (lašišos, menkės, plekšnės, eršketo) išpjaustymo būdus, skirtingų mėsos dalių panaudojimo ir gamybos galimybes bei jų ruošimą žemoje temperatūroje. Patyrę šefai gamindami parekomendavo, kaip prie žuvies ar mėsos derinti garnyrų skonius, kokiais pagardais papuošti. Renginio metu kiekvienas kursų dalyvis turėjo galimybę padegustuoti ir įvertinti virtuvės šefų pagamintus patiekalus, kurių skoniai tirpo burnoje.

Patiekalų gamybai buvo naudojami UAB „Reaton“ kokybiški produktai. Ši įmonė aktyviai veikia Lietuvoje jau 15 metų, siūlydama restoranams, viešbučiams ir kavinėms aukštos kokybės ir plataus pasirinkimo produktų asortimentą. Kursai vyko LRVVKA naujo rėmėjo – UAB „MBR parduotuvių ir restoranų įranga“ mokymų klasėje su moderniais įrenginiais, kurie garantuoja funkcionalesnį ir spartesnį maisto ruošimą. Įmonės technologės dalyvius vaišino per kelias minutes paruošta trinta žirnelių sriuba.

KURSŲ VALGIARAŠTIS

Virtuvės šefo Dariaus Dabrovolsko ruošti patiekalai:

·        Sub produktų (jautienos) patiekalas, tiekiamas su virtų kviečių rizotu, gardintu grana padana sūriu, čiorizo dešra, mėlynųjų svogūnų ir rūkytos šoninės kremu, kepta kaliarope, savojos kopūstais, tamsaus alaus karameliniu padažu ir svogūnų traškučiais.

·         Menkė su ožkos sūrio kremu, krapais, kalafiorais, skrudintais degintame svieste, pak choi, balto vyno šafrano ir raudonųjų upėtakių ikrų padažu, kalmaro rašalo aliejumi ir ryžių traškučiais.

·       Antiena, tiekiama su šparaginėmis pupelėmis, lengvai pamarinuotais ir apkeptais burokėliais bei morkomis, saldžiųjų bulvių-oranžiniu kremu, apkeptais kopūstais,saulėgrąžomis, vyšnių-porto vyno padažu, smulkintais skrudintais lazdyno riešutais.

Dviem būdais ruoštas erškėtas, tiekiamas su saldžiųjų žirnelių kremu, brokoliais, acte ir cukruje marinuotais obuoliais, jūros dumblių traškučiais su sezamo sėklomis, krevečių sultinio padažu ir krabų mėsa, žaliųjų citrinų aliejumi.


Virtuvės šefo Tomo Rimydžio gaminti patiekalai:

·         Trumpai sūdyta ir kepta 54° lašiša su parūkytu tartar, tiekiama su šparagų kremu, marinuotais baltais ridikais, jūros dumblių ikrais su wasabi ir garstyčių lapų aliejumi bei pavasario žolelėmis.

·       Veršienos žandeliai su garstyčiomis ir medumi, tiekiami su maskarponės ir bulvių kremu, juodųjų serbentų espuma, marinuotomis ropėmis ir keptais svogūnais, su damiglaze padažu.

·      Kepta plekšnė, tiekiama su karamelizuotu salierų kremu, ciabatta su kalendra traškučiais, keptais lęšiais, jaunomis morkytėmis ir pastarnokais, garstyčių daigais.

·         Rūkyta jautienos mentė su keptais gnochi, džiovintų baravykų padažu, žirnelių su brokoliais ir čili kremu, keptais šparagais ir porais, salyklo traškučiais ir žirnelių daigais.


Dėkojame virtuvės šefams Dariui Dabrovolskui ir Tomui Rimydžiui už pasidalintas žinias bei perduotą patirtį, jų padėjėjams (Jevgenij Volkov, Honoratai Lyndo, Justinui Kapkovičiui, Artūrui Braslauksui) - už pagalbą, dalyviams - už susidomėjimą ir klausimus.

Nuoširdžiai dėkojame LRVVKA rėmėjams: UAB „MBR parduotuvių ir restoranų įrangą” – moderniai įrengta mokymų klasė ir inovatyvi virtuvės įranga, UAB „Reaton” – kokybiški produktai, UAB „Manjana” – higienos priemonės, UAB „Sangaida” – stilingos lėkštės, „Santa Maria” – prieskoniai, ūkininkas R. Grajauskas žolelių daigai, „Bonduelle” šaldytos daržovės, Dansukker cukrus,  „Nestle Professional“ – gardi kava!

 

Daugiau informacijos:

Jūratė Mikalkėnienė

LRVVKA vykdomoji direktorė

Mob. +370 615 67405

Joomla templates by a4joomla