1.JPG2.jpg4.JPG5.jpg9.JPG

Naujas „Gero skonio“ numeris jau prekyboje!


NAUJAS „GERO SKONIO“ NUMERIS JAU PREKYBOJE!

„Gero skonio“ rudens numeryje daugiau kaip 100 puslapių gražesnio gyvenimo pasiūlymų. Keliaukite, skanaukite, mėgaukitės. Juk žymiausi pasaulio meistrai kuria Jums.

Kaip ir kiekvienais metais, pristatome geriausių pasaulio restoranų penkiasdešimtuką. Tikime, kad šis sąrašas tampa Jūsų kelionių plano dalimi. Šiais metais geriausiu pasaulio restoranu pripažintas Ispanijos „El Celler de Can Roca“! Jis išsviedė René Redzepi vadovaujamą skandinavišką „Noma“ iš pirmosios lentelės vietos. Modernistinis „El Celler“ (Žirona, Katalonija) pirmiausia bakstelėjo „Nomai“  2013-aisiais ir nustūmė ją laipteliu žemiau – į antrąją vietą. Šį kartą „Noma“ nusileido dviem laipteliais, tad antrąją vietą užleido Massimo Botturos  restoranui „Osteria Francescana“ (Modena). Tai žemiausia iškovota „Nomos“ vieta tarp pasaulio geriausiųjų nuo 2008-ųjų.

O tiems, kas neketina ieškoti gurmaniškų patirčių svetur ir žada jas kurti savo virtuvėje, pateikiame gausybę pasaulio ir Lietuvos virtuvės meistrų patarimų ir receptų. Pargrįžusius iš atostogų pasitiko ruduo – derliaus metas. Ne tik daržovių ir vaisių. Šį kartą kviečiame mėgautis rudeninėmis jūrų gėrybėmis: omarais, midijomis, jūrų šukutėmis, krabais, krevetėmis... ir, žinoma, austrėmis! Apie jas šiame numeryje rašome ypač išsamiai.

Gėrimų dalyje naudingos informacijos ras įvairiausių skonių mėgėjai. Tiems, kas domisi vynu, įdomus straipsnis apie pastaruosius metus vis stiprėjantį vyną. Kasmet tiriant vyno pavyzdžius laboratorijoje nustatyta, kad per tirtą laiką (1992–2009 m.) skirtinguose vyno regionuose gaminto vyno stiprumas padidėjo nuo 0,2 iki 2,0 proc. pagal alkoholio tūrį. Stipriųjų gėrimų entuziastams – medžiaga apie viskį ir konjaką.

Eiti, ragauti, ieškoti, surasti ir Jums pristatyti geriausius Lietuvos restoranus, misija, kurią su didžiuliu entuziazmu vykdome jau daugybę metų. Dažniausiai kalbame apie sostinės restoranus, bet šį kartą žvalgomės Klaipėdoje. Ir štai mūsų verdiktas: jaukūs pietūs – „Friedricho pasaže“, įspūdinga vakarienė – didingame „Meridiane“, o siautulinga naktis – airiškoje aludėje „Irish Nesė Pub“.

Skanių patirčių geroje draugijoje! 

Joomla templates by a4joomla